Про країну

Правила в’їзду на Кіпр

Кіпр – невелика держава східного узбережжя Середземного моря є третім за величиною островом Середземномор’я. На Кіпрі гостей чекає класичний середземноморський відпочинок із розвиненою туристичною інфраструктурою, теплим морем і хорошим сервісом. Туризм є значущою складовою економіки країни. Гостинні жителі Кіпру приймають туристів з усією привітністю й добротою. На території Кіпру розташовується безліч бухт і заток, а зелені долини обрамляють гори. Ландшафтні особливості острова визначаються гірськими ланцюгами, які знаходяться паралельно один одному.

Клімат: на Кіпрі переважає середземноморський клімат із довгим сухим літом із травня до середини жовтня і м’якою зимою з грудня по лютий, які розділені короткими осіннім і весняним сезонами. Денні температури протягом найспекотніших місяців (липня та серпня) коливаються в діапазоні від 38 °C до 27 °С. У січні, найхолоднішому місяці, орієнтовна добова температура становить 10 °С. 

Місцева кухня. Місцева кухня являє собою гармонійне поєднання найкращих традицій грецької та східної кухонь. Сильно виражене грецьке віяння: приготування страв на грилі, велика кількість свіжих овочів, густих супів і кави «по-грецьки». Схід же приніс у кіпріотські страви солодкі поєднання і прянощі, такі як карі, імбир і різноманітні спеції. Численні ресторани й кафе пропонують широкий асортимент страв як національної, так і європейської кухні.

Мова: грецька, турецька. Повсюдно вживається англійська, рідше — французька та німецька. Досить велика кільість персоналу в готелях говорить російською мовою.

КУРОРТИ КРАЇНИ

АЙЯ-НАПА. Молодим і активним туристам рекомендуємо відправитися на курорт Айя-Напа, який славиться активним нічним життям, численними клубами й тавернами. Курорт розташований у східній частині острова, за 8 кілометрів від Протараса, який є зразком сімейного відпочинку. Кращі золотисті пляжі Кіпру знаходяться саме в цьому районі. Усі пляжі Айя-Напи відзначені блакитним прапором за рівень чистоти, інфраструктуру й незмінно високі стандарти ЄС. Також у цій частині узбережжя розвинені водні безмоторні розваги.

ЛІМАСОЛ. Сьогодні це не тільки друге за величиною місто острова, а й, безумовно, ділова столиця з головним торговим портом. Від Аматуса до центру сучасного Лімасола вздовж набережної тягнеться курортна зона. Це місто вважається одним із найвеселіших місць на острові: тут безліч клубів і розважальних закладів. Вважається найпопулярнішим курортом у російськомовної публіки. Важлива особливість — вигідне місце розташування для знайомства з основними пам’ятками, оскільки місто розташоване посередині між Пафосом та Айя-Напою. Любителям активного відпочинку рекомендуємо звернути увагу саме на курорт Лімасол. Для туристів із дітьми в Лімасолі є три аквапарки, зоосад (єдиний на Кіпрі) і луна-парк.

ЛАРНАКА. Третє за величиною місто країни щорічно приймає велику кількість туристів і пропонує відпочинок за найвигіднішими цінами. Ларнака визнана найстарішим містом Кіпру, знайдені археологами речі свідчать про присутність у цих місцях людей ще 6000 років тому. Інфраструктура має все необхідне для комфортного і спокійного відпочинку. Готелі розташовані здебільшого в туристичній зоні Ларнаки. Море тут неглибоке, вхід дуже пологий, що відмінно підходить для відпочинку з маленькими дітьми. Любителям підводного плавання цікаво буде побачити затонуле поромне судно «Зенобія», верхня частина якого знаходиться на глибині лише 18 метрів, у той час як усе інше — на глибині 42 метрів.

ПАФОС. Місто Пафос розташоване між берегом і горами Троодос на південно-західному краю Кіпру, є найреспектабельнішим та найелітнішим курортом острова. Передісторія про те, що це батьківщина грецької богині кохання Афродіти, визначила назви багатьох місць і створила над містом особливий романтичний ореол. Пафос — одне з найдавніших міст Кіпру, яке в епоху Римської імперії було столицею Кіпру. Сучасне місто розділене на дві частини — верхній Пафос (комерційний центр міста) і нижній Като Пафос (тут знаходиться більшість пам’яток, ресторанів і готелів). Найкращий піщаний пляж курорту знаходиться в бухті Корал-Бей. Туристам із дітьми варто враховувати, що курорт не орієнтований на дитячий відпочинок.

ПРОТАРАС. Невелике селище розташоване на південному сході острова, за 8 км від одного з найпопулярніших курортів для молоді Айя-Напа. Протарас вважається зразком сімейного відпочинку, спокійним і тихим курортом, який потопає в природній розкоші. Містечко досить молоде та продовжує розвиватися, тому в сезон тут порівняно небагато людей. Красиві скелясті бухти та розкішні піщані пляжі приваблюють кожного року нових гостей. Узбережжя складається з низки невеликих бухт і гаваней зі смарагдовою водою. Найвідомішим пляжем курорту є пляж затоки Фігового дерева.