Про країну

Правила в’їзду в Хорватію

Хорватія — країна з багатою історією, культурою, прекрасними традиціями та унікальною природою, іменована ніяк інакше як перлина Адріатики. Сюди їдуть насамперед ті, хто любить пляжний відпочинок у поєднанні з екологічним та екскурсійним туризмом. У Хорватії досвідчені мандрівники знайдуть красиві пейзажі, середньовічні квартали місцевих міст і захопливі екскурсійні маршрути головними історичними місцями. Ця країна зачаровує гостей своїм особливим колоритом вузьких мощених вулиць, будинками з черепичними дахами й гостинністю місцевих жителів, які завжди привітні та відкриті

Клімат. Літо в Хорватії сухе і спекотне, а зима м’яка і волога. Середня температура літа в прибережних районах — +23 … + 27 °C, температура води — +22 … + 25 °C. У гірських районах температура досягає +15 …+ 20 °C.

Кухня. Завдяки географічному розташуванню кухня Хорватії славиться морепродуктами. Неодмінно варто спробувати адріатичну білу рибу, яку гурмани оцінюють як краще блюдо світової гастрономії, головоногих молюсків, раків і устриць. Однак, тут є й різноманіття національних страв: це і в’ялене м’ясо, і всілякі ковбаски, і м’ясо тушковане. Варто також спробувати «пастуше» рагу з різних видів м’яса, приправлене паприкою, і «поліція» — запечена картопля з беконом. З хорватських національних напоїв можна відзначити червоні вина «Диктатор», «Мерло», «Каберне» та інші.

КУРОРТИ КРАЇНИ

ПУЛА. Найдавніше хорватське місто й найбільший порт півострова Істрія. Пула була заснована ще древніми греками, тому й до цього дня тут можна знайти велику кількість античних пам’яток часів Римської імперії. Однією з головних історичних пам’яток міста є давньоримський амфітеатр, який був побудований ще в І столітті нашої ери. Колізей вміщав майже 23 тисячі глядачів і був одним із шести найбільших Колізеїв Римської імперії. Колізей добре зберігся, тому любителям історії буде на що подивитися. У Пулу їдуть також любителі пляжного відпочинку, оскільки тут прекрасно обладнана курортна зона й мальовничі пляжі. Вода тут кристально чиста, берег кам’янистий та з крупною галькою, тому відпочивальники воліють заходити у воду в спеціальних тапочках. Вхід у воду пологий, проте є місця, де для зручності відпочивальників обладнані бетонні сходи й поручні для безпечного входу у воду.

ПОРЕЧ

Пореч — найбільший туристичний центр Істрії, розташований за 60 км від аеропорту. Пореч ще з давніх часів користувався популярністю в правлячої еліти, тому кожен із них намагався залишити свій слід в історії міста, яке було побудоване в класичному римському стилі. Центральна історична частина міста внесена до списку світової спадщини ЮНЕСКО. Головна визначна пам’ятка — Евфразієва Базиліка часів Візантійської імперії, внесена до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Узбережжя Пореча — це переривчаста берегова лінія, що складається із затишних лагун зі смарагдовою водою і відокремлених бухт. Пляжі тут із дрібної гальки або бетонні, обладнані сходинками та поручнями для спуску у воду. У пік сезону місто стає головним місцем як для нічного життя з галасливими кафе та ресторанами, так і для культурного, де є місце і для туристичних маршрутів, і паломників, які прибули в ці місця відвідати тутешні храми.

СПЛІТ — центр Далмації і друге за величиною місто Хорватії, нерідко його називають «найурочистішим містом». Спліт розташовується в центральній частині узбережжя між містами Задар і Дубровник, ділячи область на дві частини. Тут знаходиться другий за величиною порт країни й один із популярних курортів. Спліт зачаровує туристів своїми прекрасними архітектурними пам’ятками XI-XII ст., музеями й картинними галереями. Але Спліт — це не тільки історія та архітектура, це ще й сучасні готелі та мальовничі лагуни. Тут є прекрасні пляжі з дрібної гальки з пологим входом у воду, прозора вода й розвинена інфраструктура, яку по праву оцінять прихильники пляжного відпочинку і сім’ї з дітьми.

МАКАРСЬКА — ще одне невеличке старовинне портове місто, яке є найбільшим курортом і центром туризму макарського узбережжя. Макарська розташоване у великій затоці під скатами гірського масиву Біоково. Це дивовижне місто з багатоликими будівлями, які рік за роком приковують увагу туристів з усього світу. Тут сучасні готелі й розкішні приватні вілли знаходяться поряд із бароковими палацами й чудовим венеціанським фонтаном епохи Середньовіччя. Головна особливість цього місця — піщано-галькові пляжі з пологим входом на берегах невеликих бухт, де можна насолодитися всією гамою водних видів спорту. Але найпривабливіше місце для туристів — це, безумовно, набережна-променад, що простягнулася на 1,5 км та обрамлена тінню сосен. Тут можна зустріти всілякі ресторани і клуби.

ДУБРОВНИК. Говорячи про Хорватію, не можна не сказати про одне з головних міст цієї країни — Дубровник. Це справжній «must see» для всіх туристів, що цінують культурні пам’ятки та естетичну красу. Дубровник разом із Венецією та Амстердамом включений ЮНЕСКО в трійку найкрасивіших міст-пам’яток Європи епохи Відродження. Місцеві жителі стверджують, що той, хто бачив Дубровник, бачив всю Хорватію. Саме в цьому місті вмістився колорит цілої країни: розкішна архітектура, чудові краєвиди, комфортабельні пляжі та затишні ресторани. Зі своїми вузькими вулицями в старому місті Дубровник навіть став місцем зйомок популярного серіалу «Гра Престолів». Сьогодні Дубровник — це привабливе курортне місто з бурхливим культурним і нічним життям. У його порт заходять круїзні судна з усього світу, ресторани пропонують різноманіття морепродуктів Адріатики. Кухня в цьому регіоні рясніє м’ясними стравами з баранини, її особливістю є устриці та мідії.