Про країну

Правила в’їзду в Чорногорію

Чорногорія — європейська держава на Балканському півострові на узбережжі Адріатичного моря. Сонячна й доброзичлива, ця країна користується незмінною популярністю насамперед серед шанувальників бюджетного та екологічного відпочинку.

На гостей у Чорногорії чекає пляжний відпочинок на численних курортах Адріатичного узбережжя, мальовнича природа, національні парки, знайомство з древньою історією краю, яка відображена в історичних та архітектурних пам’ятках, а також чудова кухня й щира гостинність місцевих жителів.

Клімат У прибережних районах літо сухе та спекотне, середня температура — +23-25 °C, зима недовга та прохолодна, середня температура — +3-7 °C. Пляжний сезон триває з середини травня до кінця жовтня. Температура моря протягом цих місяців коливається від +20 °С до +26 °С.

Місцева кухня. Кухня Чорногорії ідеально відображає гарячий темперамент місцевого населення й національний колорит країни. Відмінною рисою всіх страв є висока екологічність продуктів, що використовуються. Місцева кухня дуже різноманітна, так як увібрала в себе риси національних кухонь сусідніх країн.

КУРОРТИ ЧОРНОГОРІЇ

БУДВА — курортне місто в Чорногорії, розташоване в центральній частині Адріатичного узбережжя країни. На сьогодні Будва є одним із популярних курортних та розважальних центрів Чорногорії. Місто поділене на 2 регіони: Старе і Нове місто. Старе місто — це мальовнича історична частина Будви з фортецею та старими вуличками. У Новому місті знаходиться більшість готелів, кафе та ресторанів, тут же розкинувся знаменитий Слов’янський пляж. Головна курортна вулиця — це променад із великою кількістю кафе, ресторанів, клубів і дискотек.

БЕЧІЧІ – тихий, спокійний і дуже мальовничий чорногорський курорт славиться своїм чудовим двокілометровим пляжем із дрібної гальки та крупного піску. Колись він був визнаний кращим пляжем Європи, про що чорногорці не втомлюються згадувати. Тут на кожному кроці трапляються різноманітні кафе, ресторанчики, бари, а для любителів нічного життя на курорті є безліч нічних клубів.

ПЕТРОВАЦ є одним із кращих місць для відпочинку з дітьми або романтичної подорожі, розташоване серед оливкових гаїв і соснового лісу. Приємний клімат, цікаві пам’ятки, вдале місце розташування, прекрасні пляжі та затишна атмосфера зроблять ваш відпочинок  незабутнім. Місто розташоване на березі бухти. Місцеві пляжі покриті дрібною червоною галькою і вважаються одними з кращих у країні. Для любителів активного літнього відпочинку тут є безліч водних розваг: надувні «банани», катамарани, парашути тощо.

СУТОМОРЕ — невелике та затишне містечко, яке розташоване між містами Петровац і Бар. Ідеально підходить для сімейного відпочинку. До відпочивальників тут ставляться з гостинністю та доброзичливістю, що є важливим показником для комфортного відпочинку.

БАР – це місто має право вважатися одним із найбільш сонячних місць у всій Чорногорії. 270 сонячних днів у році, нескінченна кількість оливкових гаїв і фруктових дерев — ось що робить Бар унікальним місцем для пізнавального та оздоровчого відпочинку. Також Бар є великим портовим містом країни. Місто прославилося також Скадарським озером, одним із найбільших місць проживання птахів. У басейні Скадарського озера мешкає приблизно 270 видів птахів, серед них пелікан — рідкісний птах, занесений у Червону книгу.

ГЕРЦЕГ-НОВІ — незабутнє за красою місто сонця і квітів, художників і поетів. В історичній частині міста знаходяться стародавні бастіони, а також численні пам’ятки архітектури та мистецтва. Шанувальники живопису можуть відвідати художню галерею, а любителі історії — Національний музей. Герцег-Нові знамените Ботанічним садом, де росте безліч реліктових дерев і чагарників, у тіні яких можна усамітнитися та помріяти. Прекрасні пляжі та спокійне море надають необмежені можливості для проведення активного літнього відпочинку.

КОТОР — місто-фортеця в Чорногорії. Це чудове місто розташовується в глибині Боко-Которської бухти й славиться не лише своєю багатовіковою історією, а й комфортними умовами для відпочинку. Красиві середньовічні вулички, величезна кількість церков, кріпосна стіна, друга у світі за величиною після Великої китайської, — усе це ви зможете знайти в Которі.

ПОДГОРИЦЯ — столиця Чорногорії. Курорт володіє неповторною атмосферою, тут дивним чином поєднується старе і нове. У місті можна познайомитися з культурою Чорногорії, а також поплавати в річці та позасмагати.

СВЯТИЙ СТЕФАН курорт лежить на узбережжі, на невеликій височині, в оточенні буйної зелені. Це курорт найвищої категорії, який надає своїм гостям унікальну можливість спокійного усамітненого відпочинку в красивому куточку природи. Святий Стефан приваблює не тільки своєю природною красою, а й чудовою внутрішньою атмосферою, що панує в закутках середньовічних вулиць, від яких віє розміреністю та спокоєм.